امروز: شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۹
طایفه درازهی
تازه ها :

اوقات شرعی

گزارش چهاربهاران از رهاوردهای برجام:
پوزخند اقتصاد بیمار ایران به برجام روحانی/ بسته های ناموفق خروج از رکود دولت
اجرای برجام و دوران پسابرجام دولت نتوانست اقتصاد بیمار و متکی به نفت ایران را نجات دهد.

به گزارش چهاربهاران، حدود نوزده روز از اجرای برجام می گذرد، روزی که بازار پس از رکود چند ساله دلخوش وعده و وعیدهای مسئولین تدبیر و امید برای رونق بود ولی در عمل این اتفاق نیفتاد.

توجه بیش اندازه به توافقات هسته ای و دوران پسابرجام عامل اصلی رکود در کشور شده است و سیاستهای غلط ارزی در دولت یازدهم به مشکلات مضاعف در حوزه اقتصاد ایران دامن زده است.

بزرگنمایی در تاثیر گذاری تحریم ها

 دولت تدبیر با مطرح کردن مشکلات اقتصادی کشور و قول برطرف کرده 100 روزه با کشاندن ترمز چرخ هسته ای ترمز اقتصاد کشور را نیز کشید و رکود بی سابقه ای را در بازار حاکم کرد؛ این روند در آغاز به کار دولت یازدهم به خوبی مشهود بود، عدم توجه به اقتصاد مقاومتی در بدنه دولت و نداشتن برنامه اقتصادی مدون و گره زدن و چشم دوختن حل مشکلات اقتصادی کشور به برداشته شدن تحریمها همه و همه باعث ایستادن چرخ اقتصاد و انرژی هسته ای با یکدیگر شد.

دنباله دار شدن مناقشه هسته ای موجب تشدید اوضاع شد و به خوبی نشان داد دولت به امید توافق و برداشته شدن تحریمها بوده و برنامه ای برای حوزه اقتصاد نداشت و چشم به دوران پساتحریم دوخته بود.

حل مشکل اقتصاد در صد روز یا شعاری پوپولیستی برای جلب آرا

حل مشکلات اقتصادی در 100 روز و چند ماهه نگاهی پو پولیستی برای جلب کردن اعتماد عمومی برای کسب رای مردم بود و دولت با متهم کردن گذشتگان وزدن برچسبهای فراوان سعی در تطهیر خود گرفت ولی در عمل با وعده و وعیدهای تو خالی و دست گذاشتن بر نقطه ضعف کشور در مسائل اقتصادی پس از تحریم توانست رای جمع کند.

بسته های ناموفق خروج از رکود دولت

دولت با قبول رکود موجود در کشور و البته انداختن تقصیر بر گردن دولت قبل شروع به تزریق بسته های خروج از رکود به بدنه اقتصاد کشور کرد که نتیجه ای در پی نداشت و نامه چهار وزیر دولت بر لزوم تسریع در عبور از رکود نشان از بحرانی شدن اوضاع اقتصادی و رکود عمیق در کشور می داد.

اقتصاد مقاومتی و مشکلات فرا روی آن

اقتصادهای بزرگ دنیا وحتی کشورهای صنعتی که منابع زیر زمینی نیز ندارند از جمله ژاپن با بهره گیری از منابع انسانی موجود و مدیریت توانسته اند بر بسیاری از مشکلات ناشی از جنگ دوم فائق بیایند و خود را جز کشورهای برتر صنعتی دنیا برسانند.

عزم ملی و اعتماد به نیروی انسانی و شایسته سالاری و تخصص نیروهای و اعتقاد به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی می توانند شاخصه های اصلی ایجاد یک اقتصاد سالم برای جمهوری اسلامی ایران باشد.

اقتصادی که دیگر متکی بر فروش نفت نباشد و تحولات جهانی کمترین اثر را بر آن بگذارد و همچون صنعت خودروی ایران که کاملا وابسته به کشورهایی همچون فرانسه بود وبا اعمال تحریم ها این صنعت به ورته ورشکستگی رسید.

کم آوردن دولت در بودجه سال 95 و دوباره اتکای به درآمدهای نفتی و از طرفی پائین بودن قیمت نفت باعث می شود بیش از پیش به اهمیت اقتصاد مقاومتی پی ببریم.  

انتهای پیام/

سرویس : سیاسی
زمان : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۰۸:۴۷
شناسه خبر: ۴۲۲۶۱۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال

آخرین اخبار

۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۰۸:۴۷
پوزخند اقتصاد بیمار ایران به برجام روحانی/ بسته های ناموفق خروج از رکود دولت
اجرای برجام و دوران پسابرجام دولت نتوانست اقتصاد بیمار و متکی به نفت ایران را نجات دهد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۰
سپاس از ملت آگاه و مصمم ایران که مردم‌‌سالاری دینی را در چهره درخشان خود به جهانیان نشان دادند
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با سپاس از ملت آگاه و مصمم ایران که با لبیک به فراخوان نظام اسلامی و با عزم راسخ و شور و نشاطی به یاد ماندنی مردمسالاری دینی را در چهره درخشان خ...
۱۳۹۴/۱۲/۸ - ۲۲:۰۲
تجار سوئیسی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در ایران مبادلات کم و نامتوازن دو کشور را بهبود بخشند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: حجم مبادلات تجاری ایران و سوئیس کم و نامتوازن است و تجّار و سرمایه‌گذاران سوئیسی با آگاهی از ظرفیتهای فراوان ایران می‌توانند این تراز را بهبود بخشند.
۱۳۹۴/۱۲/۷ - ۰۹:۴۹
هرکسی که عزت و عظمت ایران را دوست دارد در انتخابات شرکت کند/ دشمنانی داریم که چشم طمع دوخته‌اند/ انتخاب ما باید دشمن را مایوس کند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از انداختن آرای خود در صندوق‌ها، فرمودند: در معارف و دستورات اسلامی، سرعت عمل در کار خیر توصیه شده، همیشه باید در کار خیر پیش‌رو باشیم، ما خواستیم که در این کار خیر و بزرگ مس...
۱۳۹۴/۱۲/۷ - ۰۸:۴۶
رهبر معظم‌ انقلاب‌ رأی خود را به صندوق انداختند
حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ صبح‌ امروز در اولین‌ دقایق‌ آغاز کار رأی‌ گیری‌ برای‌ گزینش‌ نمایندگان‌ دهمین دوره‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ و پنجمین دوره خبرگان رهبری رأی‌ خود را به‌...
۱۳۹۴/۱۲/۵ - ۱۰:۴۲
یکی ازترفندهای دشمن درانتخابات ایجاد دوقطبی دروغینی مانند مجلس «دولتی» و «ضد دولتی» است/ ملت باانتخابات، دربرابردشمن سینه سپر می‌کند
در آستانه‌ی ایام برگزاری انتخابات، هزاران نفر از مردم شهر نجف آباد، امروز چهارشنبه با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی تهران با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند.
۱۳۹۴/۱۲/۳ - ۱۱:۴۶
من رای می دهم
۱۳۹۴/۱۲/۲ - ۰۸:۳۶
قدردانی شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن ازکاندیدهای حوزه انتخابیه چابهار
شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن ازکاندیدهای حوزه انتخابیه چابهار برای شمار زیادی از ماشین های آخرین مدل این شرکت قدردانی و تشکر کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۱ - ۱۵:۰۱
حذف بسیج از برنامه ششم توسعه مصداق نفوذ است/خودداری بنی صدر از تجهیز و توسعه بسیج/ حذف بسیج، حذف مردم است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آن نفوذی که رهبری هشدار داده بودند همین ها است، یعنی عدم توجه به نیروهای انقلابی، مردمی و افرادی که می خواهند برای سربلندی انقلاب و نظام افتخار آفرینی کنند...
۱۳۹۴/۱۱/۲۹ - ۲۳:۱۵
من از گفتن حقیقت خسته نخواهم شد/ دشمن می‌خواهد در انتخابات اعمال نفوذ کند/ مجلسِ مرعوب غرب مملکت را بدبخت می‌کند
مقام معظم رهبری با بیان اینکه من از گفتن حقیقت خسته نخواهم شد و آن چیزهایی که احساس کنم باید با ملت در میان بگذارم خواهم گفت، فرمودند: دشمن درصدد است در انتخابات اعمال نفوذ کند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها