امروز: چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
طایفه درازهی
تازه ها :

اوقات شرعی

مصاحبه اختصاصی چهاربهاران با نماینده منتخب حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی:
توسعه سواحل مکران؛ توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان اولویت اول نماینده مجلس شورای اسلامی است/ خلق حماسه سیاسی ملت با بصیرت ایران موجب سرافکندگی بدخواهان نظام شد
نماینده منتخب مردم چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک گفت: توسعه سواحل مکران؛ توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی، مدیریت مرزها و اشتغال جوانان اولویت اول منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی است.

عبدالغفور ایران نژاد در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار چهاربهاران با قدردانی از حضور حماسی مردم پای صندوقهای رای اظهار کرد: حضور میلیونی مردم در انتخابات و افزایش 15 درصدی میزان مشارک نشان از فرصت و موقعیت شناسی ملت فهیم ایران اسلامی و خلق حماسه تاریخی دیگر دارد.

تقویت زیرساختهای چابهار شرط اول توسعه و سرمایه گذاری است

 نماینده منتخب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توسعه سواحل مکران افزود: بر اساس سند چشم انداز ششم و توسعه سواحل مکران به عنوان منطقه ای با ظرفیتهای بسیار و متحول کننده جنوب شرق کشور؛ در نظر است با تلاش و مدیریت جهادی موجبات توسعه این خطه از میهن عزیزمان را فراهم آوریم.

ایران نژاد بیان کرد: دوری از مرکز و محرومیت موجود ایجاب می کند به تقویت و تسریع در زیر ساخت های اقتصادی از جمله  گاز و راه آهن بپردازیم تا از طریق قانون گذاری وتصویب طرح های اقتصادی؛ زمینه سرمایه گذاری در منطقه را فراهم کنیم.

 

 اشتغال جوانان اولویت اول منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی

منتخب مردم چابهار، نیکشهر، کنارک وقصرقند اشتغال جوانان منطقه را نیازمند ساماندهی و مدیریت مطلوب و بهره بردن از پتانسیلها موجود در منطقه دانست و خاطر نشان کرد: مهمترین بحث در منطقه ما اشتغال است، حل این مشکل اساسی نیازمند مدیریت مناسب و بهره بردن از پتانسیلهای بسیار مناسب در منطقه است به عنوان مثال مرزهایی داریم که هنوز نابسامان است و اگر مدیریت و ساماندهی مرز ها قانونی شود اشتغال خوبی در منطقه ایجاد و خود باعث  امنیت پایدار در منطقه خواهد شد.

 

منطقه آزاد نسبت به توسعه مناطق همجوار خود مسئولیت دارد

ایران نژاد با گلایه از عدم همراهی مناسب منطقه آزاد در توسعه نواحی همجوار تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار بعد از بیست سال واندی از اغاز فعالیتش تا به  حال نتوانسته آن طور که باید و شاید در توسعه نواحی همجوار خود از جمله بندر چابهار نقش پر رنگی را ایفا کند و متاسفانه منطقه آزاد تحت تاثیر عواملی قرار گرفته از جمله  سوء مدیریت ها و عدم جذب افراد شایسته درمنطقه آزاد یا بسته به نوع با تخلفات روانه زندان می شوند.

وی به استناد قوانین منطقه آزاد تاکید کرد: یکی از مصوبات قوانین منطقه آزاد این است که اگر منطقه آزادی در مناطق محروم  جانمایی شود از ماحصل سرمایه گذاری و یا سودی که در مناطق آزاد بدست می آید سهمی برای اشتغال و زیرساخت های آن شهر مثل بیمارستان، زایشگاه، دانشگاه و ورزشگاه و اقداماتی که مردم در آن سهیم شوند و درصدی در زیر بنایی و عمرانی و حتی سرمایه گذاری در مناطق همجوار منطقه آزاد استفاده شود.

 

 

دوری از مرکز هزینه های درمانی زیادی به مردم تحمیل می شود

نماینده مجلس با انتقاد از وضعیت بهداشتی فعلی در منطقه افزود: وضعیت بهداشتی این منطقه نابسامان است، بیمارستانی با قدمت چهل سال در چابهار که در واقع برای تامین اجتماعی بوده که دانشگاه علوم پزشکی آن را تجهیز کرده و در حال حاضر قادر به پاسخگویی مردم این منطقه و حتی شهر چابهار نیست و تمام مشکلات بهداشتی کنارک، سرباز، نیکشهر، قصرقند و بخشهای همجوار بردوش این بیمارستان است.

وی ادامه داد: از طرفی مردم با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر از توان مالی خوبی جهت معالجه در شهرستان ها دیگر بهره نمی برند قطعا این باعث مشکلات عدیده ای برای خانوادها می شود و ما باید به نقطه ای برسیم که بیماران و مردم ما دیگر دغدغه هزینه های بیمارستان را نداشته باشند و استفاده از بهترین امکانات پزشکی را در منطقه خود داشته باشند.

 

پیگیر الحاق بندر چابهار به منطقه آزاد خواهم بود

ایران نژاد الحاق چابهار به منطقه آزاد را از راه کارهای توازن در منطقه آزاد و بندر چابهار عنوان کرد و افزود: راهکار بنده که در سال های پیش که بنده نماینده بودم مطالعات صورت گرفته بود و پیوست منطقه و شهر چابهار به منطقه آزاد بود و مردم شهر از مزایای منطقه آزاد بهره مند می شدند و در حال حاضر یکی از برنامه های بنده در خصوص پیوستن شهر چابهار به منطقه آزاد است البته مسائل سیاسی و اجتماعی و زمین های مردم حفظ شود.

 

وی حل شدن مشکل زمینهای دوهزار هکتاری واگذاری به شهرداری را از نتایج الحاق منطقه آزاد به چابهار دانست و بیان کرد: وضعیت زمین های شهرچابهار معادل دو هکتار که مردم در آن حضور دارند مشخص نیست که متعلق به شهرداری شهرستان چابهار است که در سال 1353 به شهرداری برای خودکفایی واگذار شد که این نابسامانی زمین ها باعث مشکلات فراوانی شده است امیدوارم مشکلات زمین های متعلق به شهرداری و وضعیت حاشیه نشینی با پیوستن به منطقه آزد حل شوند و یا از راهکارهای قانونی که در اختیار مردم قرار گیرد و سود حاصل درآمد هم به شهرداری تعلق گیرد جهت سرمایه گذاری و توسعه شهرستان صورت پذیرد.

 

وی تامین آب شرب شهرستانهای کنارک و چابهار را از اولویتهای اولیه خود عنوان کرد و گفت: اولین برنامه بنده تهیه آب شرب شهرستان است و عدم وجود سیستم آب رسانی و امکانات مناسب باعث مشکلاتی شده و در حال که ما در منطقه مشکل آب نداریم دریایی به نام ساحل مکران که در حدود 300کیلومتر مرز آبی و دو سد بزرگ پیشین و زیردان را داریم که متاسفانه مردم شهرستان چابهار و کشاورزان از مشکل بی آبی رنج می برند که این مشکل را بنده درعدم مدیریت مناسب می دانم و اگر تابحال مردم به حق خود نرسیدند این مشکل قطعا به سوء مدیریت ها برمی گردد.

 

ایجاد پتروشیمی با رعایت کامل استانداردهای زیست محیطی دنبال می شود

وی با اشاره به ایجاد شهرک پتروشیمی اشاره کرد و گفت: بنده اعتقاد دارم پتروشیمی جهت اشتغال جوانان و سرمایه گذاری خوب است ولی باید با استانداردهای محیط زیست مغایرتی نداشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

سرویس : اخبار شهرستان چابهار
زمان : ۱۳۹۴/۱۲/۱۱ - ۰۲:۲۵
شناسه خبر: ۴۲۲۶۰۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال

آخرین اخبار

۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۷
حمایت نیروهای کرد از رزمندگان باعث حمله شیمیایی عراق به حلبچه شد/ از اهدای ماسک به مردم حلبچه تا زنده شدن شهید در سردخانه
جانباز شیمیایی حلبچه گفت: استقبال مردم کرد از رزمندگان اسلام در عملیات والفجر 8 باعث عصبانیت صدام و حمله شیمیایی به حلبچه شد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۰۸:۲۶
سفری به آرامستانهای دوران اولیه اسلامی و گورستانهای جن در بندر تاریخی طیس/ عکس
در جنوب شرقی ترین نقطه ایران در روستای تاریخی طیس، گورستان هایی از دوران اولیه اسلامی با سنگ قبرهای عظیم الجثه مکانی جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماوراالطبیعه علاقه دارند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۳
مراسم تودیع و معارفه فرماندهی انتظامی چابهار برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی چابهار با حضورجانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۰
قویترین مردان ساحلی مکران مشخص شدند/ عکس
پس از دو روز رقابت در بندر چابهار، قویترین مردان ساحلی مکران گرامیداشت شهدای مدافع حرم مشخص شدند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۰۹:۵۵
نمایش جلوه زیبای هنر بلوچستان و میراث مکران در موزه محلی چابهار/ عکس
موزه محلی چابهار دارای بخش های مختلفی نظیر صنایع دستی، مردم شناسی ، آثار و اشیاء باستانی شامل کاسه ها و ظروف سفالی که عمده آنها از بلوچستان مرکزی است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۹
مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در چابهار برگزار شد/ عکس
همزمان با فرارسیدن شب شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم سوگواری با حضوردوستداران اهل بیت عصمت و طهارت در چابهار برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۳
فاطمه زهرا الگویی برای همه جوامع انسانی است/ ام ابیها ا(س) سردار زنان بهشتی است
امام جمعه اهل سنت شهر نگور گفت: حضرت فاطمه الزهرا (س) به سبب رفتار و منش انسانی و برگرفته از سیره نبوی میتواند الگویی برای همه جوامع انسانی باشد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۸
روح حماسه و ایثار در مراسمات محرم و فاطمیه تبلور پیدا می کند/ حفظ ارزشهای فاطمی اولویت اول هیئت فاطمیون چابهار
مسئول هیئت فاطمیون شهرستان چابهار گفت: شرکت در مراسمات مذهبی از جمله ایام محرم و فاطمیه روح حماسه و ایثار را در عاشقان ائمه اطهار پرورش خواهد داد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۱
تیم های امداد و نجات دریایی هلال احمر در پایگاه های ساحلی چابهار استقرار یافتند
رئیس هلال احمر شهرستان چابهار از استقرار تیم های نجات غریق هلال احمر در پایگاه های ساحلی بندر چابهار در ایام نوروز خبر داد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۸
غارهای سه گانه «بان مسیتی»؛ نمایانگر تاریخی کهن در پهنه روستای طیس/ عکس
غارهای بان مسیتی در بخش مركزی روستای تیس و ۹ كیلو متری شمال غربی چابهار قرار دارد و از جاذبه های طبیعت ایران محسوب می شوند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها