امروز: سه شنبه ۶ آیان ۱۳۹۹
طایفه درازهی
تازه ها :

اوقات شرعی

گزارش چهاربهاران از اختتامیه کنگره شهدای دانشجویی استان در چابهار؛
دانشجويان شهید؛ الگوی جاودانه براي نسل جوان امروز/ از طراحی تصاویر شهداء تا رونمایی از تمثال شهدای دانشجو/ جبهه مقاومت خاری بر چشم آمریکا و صهیونیسم
درخت تنومند دين مبين اسلام از روز اول با خون پاك شهيدان آبياري شده و همچنان جهت حفظ و گسترش آن نیاز به این خون‌های پاک دارد و شهدای دانشجو الگویی بسیار خوب برای نسل امروز است.

به گزارش چهاربهاران، بر طبق آیه شریفه (و لا تحسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل‌اللّه امواتا بل احیاء عند ربّهم یرزقون) شهیدان در جوار رحمت الهی آرمیده‌‌‌اند و از انواع نعمت‌های پروردگار بهره‌ می‌گیرند و از سوی دیگر یاد و خاطره آنان همیشه با ماست و پیوسته به ما درس شجاعت، شهامت و ایستادگی در مقابل دشمن می‌دهد و ما را به حفظ دستاوردهایشان توصیه می‌کنند که اساس انقلاب را استوار داریم و از این درخت تنومند در برابر دشمنانش حراست کنیم.

جوانان ايراني هرگز درس‌های بزرگ و این توصیه‌ها را فراموش نمي كنند و با تشکیل جلسات گرامی‌داشت آنها نسل سوم انقلاب اسلامی را که شاهد و ناظر آن صحنه‌ها نبودند با این حقایق آشناتر مي شوند.

استان سيستان و بلوچستان شهداي دانشجوي بسياري دارد و این نشان می‌دهد كه جوانان بسياري با تربيت صحيح خانواده هاي مسلمان به خط مقدم رفتند.

آری مردم مسلمان انقلابی همراه جوانان و بزرگسالان در خط مقدم جبهه‌ها جان‌فشانی و افتخارآفرینی کردند.

 

اولین کنگره شهدای دانشجو با حضور مسولان کشوری، استانی و شهرستانی؛ علما و روحانیون شیعه و سنی، معاون سیاسی امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان، فرماندار چابهار، روسای دانشگاه ها و ادارات شهرستان، خانواده های شهدای دانشجو از سراسر استان سیستان و بلوچستان اساتید و دانشجویان در جوار دو شهید گمنام دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی شهرستان چابهار برگزار شد.

هدف اول دواعش مبارزه با انقلاب اسلامی ایران است

رزمنده لشکر 14امام حسین(ع) دفاع مقدس بصیرت نسلهای بعد از انقلاب را ضامن بقای انقلاب دانست و اظهار کرد: دوران پس از جنگ توسط نسلهای با بصیرت و دشمن شناس نسلهای دوم وسوم حفظ می شود؛ این مهم نشان از درک درست نسل بعد از جنگ از رشادت‌ها و ارزش‌های نسل های گذشته است.

سردارعلی مسجدیان رمز پیروزی رزمندگان را در جنگ پیروی از رهبری عنوان کرد وافزود: وقتی رزمندگان به مدد و یاری خدا از  پیروی مردی الهی همچون امام خمینی(ره) که بر قلب‌های رزمندگان حکمرانی می‌کرد بهره می بردند براحتی پیروزی در دسترس قرار می‌گرفت.

وی تغییر ایدئولوژی حکومت دینی را در دنیا ناشی از حرکت حضرت امام(ره) در ایجاد انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) تفکر ما نمی توانیم قبل از انقلاب را به یکباره تغییر داد، کشور را پایگاه قرآنی قرار داد که مفسر آیه های نور مبتنی بر اسلام ناب محمدی بر سراسر جهان سیطره داد.

 

مسجدیان عظمت حال حاضر کشور را حاصل شهدا و رهبری حضرت امام(ره)و مقام معظم رهبری دانست و تاکید کرد: رسیدن به جایگاه مهم علمی دنیا حاصل خود باوری جوانان است، جوانانی که به عنوان الگویی علمی برای کشورهایی است که رسیدن به تکنولوژی را سرسپردگی به غرب می دانند.

وی تمام بحرانهای منطقه را با هدف مبارزه با جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان نخستین کشوری در دنیا است که به یکباره هم نه به غرب گفت وهم شرق وبهای ان را با دافاع مقدس، کودتا و جریانات متعددی که تاکنون نیز ادامه دارد پرداختند.

همرزم شهید خرازی انتخابات ایران را یکی از مهمترین انتخاباتهای دنیا دانست که با حساسیت بسیار بالا رصد می شود و افزود: دشمن برای رای ندادن هر ایرانی سرمایه گذاری می کند وتلاش بسیار زیادی برای عدم حضور حداکثری مردم می کنند. بنابراین بار سنگین رسالت انقلاب بر دوش ما است و باید با عمل به وظیفه انقلابی خود و استمراردهنده آن برای رساندن به صاحب اصلی اش حضور حجت(ع)باشیم.

کنگره ملی شهدای دانشجو فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای آموزش عالی کشور

دبیر کنگره شهدای دانشجوی استان سیستان و بلوچستان گفت: کنگره ملی شهدای دانشجو فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای آموزش عالی کشوردر بین دانشجویان است.

علی کیخا تصریح کرد: این یادواره در راستای پاسداشت نام شهدا به ویژه شهیدان سنگر علم و با هدف الگو سازی برای دانشجویان نسل جوان برگزار شد.

 

وی شهیدان حاضر در محفل کنگره را حاصل سه نسل از انقلاب خواند و گفت: شهدای این مراسم معنوی حاصل نسلهای اول تا سوم انقلاب هستند؛ از شهید حسن میرحسینی در جبهه های حق علیه باطل و شهدای ترور در تاسوکی، مسجد جامع تا شهدای محور مقاومت و مدافعین حرم اهل بیت(ع)؛ این روند حاکی از آن است که ملت انقلابی ایران در هر جبهه ای متناسب با زمان با ولایت و شناخت صحیح ودرک درست از موقعیت راه خود را پیدا کردند ونشان دادند راه رسیدن به آسمان برای مشتاقان آن باز است.

وی مبارزه با جریان تکفیر را اولویت اول جبهه مقاومت دانست و بیان کرد: جریان متحجر و آلوده به وهابیت تکفیری و منبعث شده از تفکر امریکایی و صهیونیستی در صدد تضعیف مسلمانان و استفاده از ابزارها و توان مسلمانان علیه خود است که محور مقاومت با الگو برداری و درک درست از مبانی اصیل اسلام ناب محمدی در برابر ان ایستاده است

شهدای محور مقاومت زیر بیرق اهل بیت (ع) می جنگند/ تحقق ظهور حضرت مهدی(عج) فدایی می خواهد

همسر شهید یزدانی شهید مدافع حرم در اختتامیه کنگره شهدای دانشجویی استان گفت: داوطلبان جنگ در محور مقاومت و دفاع از حریم اهل بیت زیر اهل بیت(ع) می جنگند.

همسر شهید علی یزدانی از مدافعان حرم در اختتامیه کنگره شهدای دانشجو با اشاره به نحوه شهادت همسرش اظهار کرد: شهید علی یزدانی 3 فروردین ماه سال جاری در پشتیبانی تسلیحاتی از مدافعان حرم اهل بیت در تکریت توسط پهبادهای امریکا به همراه تنی چند از رزمندگان مقاومت به شهادت رسید.

وی شهید یزدانی و رزمندگان مقاومت را رهروان راه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: شهید یزدانی و دیگر همسنگرانش در دفاع از حرمین و محورهای مقاومت عراق وسوریه ادامه همان راهی را می روند که سربازان روح الله در هشت سال جنگ پیمودند.

همسر مدافع حرم بیان کرد: جوانان این مرز و بوم در تاریخ انقلاب نشان دادند با پیروی از شعار هیهات من الذله حسین(ع) هیچگاه تن به اسارت قدرتهای پوشالی شرق  غرب ندادند واجازه نخواهند داد تکفیریان و شیاطین از خدا بی خبر به حرم اهل بیت دست درازی کنند.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در فرهنگ عاشورا دارد، عنوان کرد: واقعه عاشورا نیرو بخش اراده های پولادینی است که پس از گذشت یک‌ هزار و ۴۰۰ سال هنوز به رگ های خشک و بی روح جامعه آب می دهد و به عنوان بهترین چراغ هدایت مسلمانان می‌درخشد .

به گزارش چهاربهاران، استقبال بی‌نظیر و پرشور دانشجویان از این كنگره نیز در نوع خود جالب بود به‌طوری‌که تعداد زیادی از دانشجویان سرپا ایستاده بودند و برنامه را دنبال می‌کردند.

در حاشیه این برنامه معنوی تعدادی از هنرمندان دانشجو تصاویر شهدا را نقاشی کردند.

 

در پایان مراسم تابلویی از تمثال شهدای دانشجو توسط خانواده های شهید دانشجو رونمایی شد.

 

 

انتهای پیام/

سرویس : اخبار شهرستان چابهار
زمان : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: ۴۲۲۵۳۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال

آخرین اخبار

۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۷
حمایت نیروهای کرد از رزمندگان باعث حمله شیمیایی عراق به حلبچه شد/ از اهدای ماسک به مردم حلبچه تا زنده شدن شهید در سردخانه
جانباز شیمیایی حلبچه گفت: استقبال مردم کرد از رزمندگان اسلام در عملیات والفجر 8 باعث عصبانیت صدام و حمله شیمیایی به حلبچه شد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۰۸:۲۶
سفری به آرامستانهای دوران اولیه اسلامی و گورستانهای جن در بندر تاریخی طیس/ عکس
در جنوب شرقی ترین نقطه ایران در روستای تاریخی طیس، گورستان هایی از دوران اولیه اسلامی با سنگ قبرهای عظیم الجثه مکانی جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماوراالطبیعه علاقه دارند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۴:۳۳
مراسم تودیع و معارفه فرماندهی انتظامی چابهار برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی چابهار با حضورجانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۰
قویترین مردان ساحلی مکران مشخص شدند/ عکس
پس از دو روز رقابت در بندر چابهار، قویترین مردان ساحلی مکران گرامیداشت شهدای مدافع حرم مشخص شدند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۰۹:۵۵
نمایش جلوه زیبای هنر بلوچستان و میراث مکران در موزه محلی چابهار/ عکس
موزه محلی چابهار دارای بخش های مختلفی نظیر صنایع دستی، مردم شناسی ، آثار و اشیاء باستانی شامل کاسه ها و ظروف سفالی که عمده آنها از بلوچستان مرکزی است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۹
مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در چابهار برگزار شد/ عکس
همزمان با فرارسیدن شب شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم سوگواری با حضوردوستداران اهل بیت عصمت و طهارت در چابهار برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۳
فاطمه زهرا الگویی برای همه جوامع انسانی است/ ام ابیها ا(س) سردار زنان بهشتی است
امام جمعه اهل سنت شهر نگور گفت: حضرت فاطمه الزهرا (س) به سبب رفتار و منش انسانی و برگرفته از سیره نبوی میتواند الگویی برای همه جوامع انسانی باشد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۸
روح حماسه و ایثار در مراسمات محرم و فاطمیه تبلور پیدا می کند/ حفظ ارزشهای فاطمی اولویت اول هیئت فاطمیون چابهار
مسئول هیئت فاطمیون شهرستان چابهار گفت: شرکت در مراسمات مذهبی از جمله ایام محرم و فاطمیه روح حماسه و ایثار را در عاشقان ائمه اطهار پرورش خواهد داد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۱
تیم های امداد و نجات دریایی هلال احمر در پایگاه های ساحلی چابهار استقرار یافتند
رئیس هلال احمر شهرستان چابهار از استقرار تیم های نجات غریق هلال احمر در پایگاه های ساحلی بندر چابهار در ایام نوروز خبر داد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۸
غارهای سه گانه «بان مسیتی»؛ نمایانگر تاریخی کهن در پهنه روستای طیس/ عکس
غارهای بان مسیتی در بخش مركزی روستای تیس و ۹ كیلو متری شمال غربی چابهار قرار دارد و از جاذبه های طبیعت ایران محسوب می شوند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها