امروز: یکشنبه ۴ آیان ۱۳۹۹
طایفه درازهی
تازه ها :

اوقات شرعی

با شکل‌گیری حاشیه‌نشینی بسیاري از ناهنجاری اجتماعی خود به خود بوجود می‌آیند
کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: حاشیه نشینی معضلی است که با شکل‌گیری آن بسیاري ناهنجاری اجتماعی خود به خود بوجود می آیند.

به گزارش چهاربهاران، علیرضا زاهدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان افزود: حاشیه نشینی یکی از بسترهای وسیع ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی بیان کرد: امروزه حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ و رو به رشد تبدیل به یک چالش بزرگ شده است که در این رابطه متخصصان و برنامه ریزان شهری بیشتر باید به این موضوع توجه داشته باشند.

زاهدی تصریح کرد: تکدی‌گری، فساد اخلاقی، افزایش بیماریهای عفونی و بهداشتی از جمله عوامل اصلی در مناطق حاشیه نشین شهرها محسوب می شود.

به گفته وی یکی از اقدامات اساسی که در عدم شکل گیری حاشیه نشینی باید به آن توجه خاص داشت بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده است که بویژه در کلان شهرها معضل حاشیه نشینی را به  شدت کاهش می دهد.

زاهدی ادامه داد: همچنین یکی از کارهای موثر در رفع مشکل حاشیه نشینی ایجاد اشتغال های پایدار است.

وی تاکید کرد: یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از گسترش در کشور توسعه خدمات در روستاها  و شهرک‌های اطراف شهرهای بزرگ است.

وی بیان کرد: عدم برخوردداری از کلیه عناصر مسکونی و ترکیب صحیح آنها و عدم وجود نظم در ابعاد هندسی قطعات مسکونی به طور کلی مناطق حاشیه نشین را با خانه های خود ساخته و مساکن بدون کنترل مواجه ساخته است.

وی در پایان گفت: تراکم جمعیت در مناطق حاشیه نشین زیادتر از دیگر مناطق شهرها می‌باشد زیرا فقر فرهنگی و عدم کنترل زاد و ولد در خانواده ها در مناطق حاشیه شهرها و توجه آنها به نیروی انسانی و کار مشکلات بازری را در این مناطق بوجود آورده است.

سرویس : اخبار استان
زمان : ۱۳۹۴/۹/۲۸ - ۱۴:۰۴
شناسه خبر: ۴۲۲۲۶۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال

آخرین اخبار

۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۹:۲۲
واشنگتن: مذاکرات وین برای آمریکا خوب بود
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که مذاکرات چند روز اخیر وین که فعلا با توجه به سفر ظریف به تهران متوقف شده، «برای آمریکا خوب بود.»
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۰
توزیع فرآورده های نفتی درمنطقه زاهدان از سقف یك میلیارد و 700میلیون لیتر گذشت
مدير شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه زاهدان گفت: ميزان فرآورده هاي نفتي توزيع شده منطقه زاهدان در11ماهه امسال از سقف يك ميليارد و 700ميليون ليتر فراتر رفت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۷
رسوم مردم بلوچ در نوروز
فصل بهار را در اصطلاح محلی و به زبان بلوچی بهارگاه می گویند در این فصل که گیاهان طبیعت از خواب زمستانی بیدار می شوند و شروع رویش گل ها و گیاهان است مردم نیز خود را برای تحول تکراری هر ساله آماده می کن...
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۴
صدور مجوز ساخت و بهره برداری جایگاه سوخت رسانی بنادر پسابندر و پزم
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: طبق بند 22 ماده 3 آئین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب 1348 مجلسین صدور اجازه تاسیس اسکله ، تاسیسات و تجهیزات ، تصویب طرح مربوط...
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۰
مطالعات امکان سنجی راه آهن بندر چابهار و گوادر از برنامه‌های کشور پاکستان
سرکنسول پاکستان گفت: در سفری که استاندار سیستان و بلوچستان و هیئت همراه به گوادر پاکستان داشتند توافق کردند خط راه آهن بین دو بندر گوادر و چابهار عملیاتی شود به همین منظور مسئولین کشور پاکستان و بندر ...
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۷
بخش ایرندگان خاش با جاذبه های فراوان
بخش ایرندگان خاش با داشتن کوه های سر به فلک کشیده و همچنین غار های طویل با انتهای نامشخش که هر کدام به چندین شاخه هستند ، از استعدادهای خدادادی برای ورزش های کوهنوردی و غار نوردی و همچنین علم غارشناس...
۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۲
مشکلات مالی و غم تنهایی/ بیماران خاص نیازمندحمایت بیشتر
طرح حمایت مالی از بیماران خاص سیستان و بلوچستان سال 92 از سوی مسئولین استان کلید خورده است اما درمان این بیماران هزینه های بسیار بالایی را می طلبد، با این وجود دستگاه های اجرایی استان از تیرماه سال جا...
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۱
مصالحه بیش از 7 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان
معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 7 هزار و 240 فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان مصالحه شده است.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۸
فعالیت 3 اکیپ نوروزی در مهرستان
رئیس اداره راه و شهرسازی مهرستان گفت: در ایام نوروز سه اکیپ نوروزی با 38 نفر از پرسنل راهدار و کشیک‌های سیار آماده انجام خدمات به مسافران نوروزی هستند.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۲
وجود 8 هزار حلقه چاه آب بلاتکلیف در سیستان و بلوچستان
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: 8 هزار حلقه چاه آب بلاتکلیف در سیستان و بلوچستان وجود دارد که این تعداد حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز می تواند عاملی برای تصرف اراضی ملی پیرامون آنها توسط افراد سودج...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها