امروز: سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
طایفه درازهی
تازه ها :

اوقات شرعی

اخبار استان / آخرین عناوین سرویس
واشنگتن: مذاکرات وین برای آمریکا خوب بود

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که مذاکرات چند روز اخیر وین که فعلا با توجه به سفر ظریف به تهران متوقف شده، «برای آمریکا خوب بود.»
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۲:۴۳
توزیع فرآورده های نفتی درمنطقه زاهدان از سقف یك میلیارد و 700میلیون لیتر گذشت

مدير شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه زاهدان گفت: ميزان فرآورده هاي نفتي توزيع شده منطقه زاهدان در11ماهه امسال از سقف يك ميليارد و 700ميليون ليتر فراتر رفت.
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰:۴۶
رسوم مردم بلوچ در نوروز

فصل بهار را در اصطلاح محلی و به زبان بلوچی بهارگاه می گویند در این فصل که گیاهان طبیعت از خواب زمستانی بیدار می شوند و شروع رویش گل ها و گیاهان است مردم نیز خود را برای تحول تکراری هر ساله آماده می کنند عشایر بلوچ نیز در مناطق بهارگاهی خود مستقر می شوند و در این ایام غذاهای محلی مخصوص بهار تهیه و از میهمانان نوروزی با این غذاها پذیرایی می کنند.
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷:۴۲
صدور مجوز ساخت و بهره برداری جایگاه سوخت رسانی بنادر پسابندر و پزم

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: طبق بند 22 ماده 3 آئین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب 1348 مجلسین صدور اجازه تاسیس اسکله ، تاسیسات و تجهیزات ، تصویب طرح مربوطه با داشتن حق نظارت در اجراء و بهره برداری بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی می باشد .
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴:۴۷
مطالعات امکان سنجی راه آهن بندر چابهار و گوادر از برنامه‌های کشور پاکستان

سرکنسول پاکستان گفت: در سفری که استاندار سیستان و بلوچستان و هیئت همراه به گوادر پاکستان داشتند توافق کردند خط راه آهن بین دو بندر گوادر و چابهار عملیاتی شود به همین منظور مسئولین کشور پاکستان و بندر گوادر مطالعات امکان سنجی این موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند.
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰:۴۲
بخش ایرندگان خاش با جاذبه های فراوان

بخش ایرندگان خاش با داشتن کوه های سر به فلک کشیده و همچنین غار های طویل با انتهای نامشخش که هر کدام به چندین شاخه هستند ، از استعدادهای خدادادی برای ورزش های کوهنوردی و غار نوردی و همچنین علم غارشناسی برخوردار است.
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷:۴۴
مشکلات مالی و غم تنهایی/ بیماران خاص نیازمندحمایت بیشتر

طرح حمایت مالی از بیماران خاص سیستان و بلوچستان سال 92 از سوی مسئولین استان کلید خورده است اما درمان این بیماران هزینه های بسیار بالایی را می طلبد، با این وجود دستگاه های اجرایی استان از تیرماه سال جاری تاکنون تنها مبلغ 9 میلیون و 500 هزار تومان را به صندوق بیماران خاص واریز کرده اند ولی با توجه به هزینه های بالای درمان بیماران خاص این مبلغ واریزی جوابگوی نیاز آنان نیست.
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۲:۳۷
مصالحه بیش از 7 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان

معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 7 هزار و 240 فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان مصالحه شده است.
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱:۴۴
فعالیت 3 اکیپ نوروزی در مهرستان

رئیس اداره راه و شهرسازی مهرستان گفت: در ایام نوروز سه اکیپ نوروزی با 38 نفر از پرسنل راهدار و کشیک‌های سیار آماده انجام خدمات به مسافران نوروزی هستند.
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸:۱۸
وجود 8 هزار حلقه چاه آب بلاتکلیف در سیستان و بلوچستان

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: 8 هزار حلقه چاه آب بلاتکلیف در سیستان و بلوچستان وجود دارد که این تعداد حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز می تواند عاملی برای تصرف اراضی ملی پیرامون آنها توسط افراد سودجو باشد.
شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲:۴۵